Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Stowarzyszenie Fundus Glacensis

"Skąd? Dokąd?"

"Skąd? Dokąd?"

Galeria projektu

Cel:

Zwiększenie umiejętności określania zasobów swoich i otoczenia oraz planowania własnej przyszłości, u grupy młodzieży w wieku 13-19 lat, na terenie gm. Kudowa Zdrój i Polanica Zdrój, w terminie 1.08.2013-31.10.2014, poprzez zaangażowanie, zdobywanie wiedzy i sprawności oraz bezpośrednie realizowanie działań, zmierzających do stworzenia i prowadzenia wortalu internetowego o tematyce: poszukiwania własnych korzeni, tożsamości społeczności lokalnej i budowania relacji międzypokoleniowych.

Odbiorcy projektu:

Młodzież z Ziemi Kłodzkiej w tym z Kudowy i Polanicy Zdroju - uczęszczająca do gimnazjów, liceów ogólnokształcących i szkół zawodowych o zróżnicowanych, zainteresowaniach, potrzebach, aspiracjach, poziome aktywności i sytuacji rodzinnej.

Geneza projektu

Po analizie diagnozy, liderzy naszego poprzedniego projektu zwrócili uwagę na problem poszukiwania własnych korzeni, niskie zainteresowanie sprawami regionu, a jednocześnie dużą potrzebę zdobycia ciekawych informacji o regionie. Pierwotną osią projektu miało być wydanie wspomnień ludzi, którzy zostali osiedleni na Ziemi Kłodzkiej po 1945r. Następnie uznano, że stworzenie interaktywnego komunikatora /wortalu internetowego/ będzie większym wyzwaniem i da lepsze efekty na przyszłość, jednocześnie pozwoli na szersze działania. Chcieliśmy aby nasz projekt był potrzebny, nowy, podnosił sprawy bliskie i ważne dla społeczności lokalnej, dawał szansę na rozwój u beneficjentów zarówno dyspozycji psychospołecznych jak umiejętności praktycznych

Uczestnicy:

Młodzież z Ziemi Kłodzkiej w tym z Kudowy i Polanicy Zdroju, uczęszczająca do szkół na terenie wymienionych gmin, o zróżnicowanych zainteresowaniach, potrzebach, aspiracjach, poziome aktywności i sytuacji rodzinnej, w wieku 13-19 lat /25 osób/, rekrutowana poprzez wizyty w szkołach, spotkania i rozmowy, działania naszych młodych liderów. Beneficjenci będą współdecydować o wszystkich elementach /dostosowanie poszczególnych działań do ram harmonogramu, doprecyzowanie tematyki, wybór osób, miejsc, czasu, /form i środków/. Całkowitą samodzielność przewiduje się dla własnych poszukiwań związanych z główną tematyką projektu, swobodę opracowania zdobytych materiałów i tworzenia prezentacji własnych.

Oś tematyczna

Zbudowanie przez grupę własnego wortalu czyli interaktywnej strony internetowej jako środka komunikacji społecznej, o tematyce odnoszącej się do poszukiwania własnych korzeni oraz odkrywania i budowania tożsamości lokalnej. Oś spinać będzie grupy działań odnoszące się do rozwijania : - cech psychospołecznych potrzebnych do skutecznego działania /dlaczego, po co/; - umiejętności formalno-metodycznych /w jaki sposób, gdzie/;- umiejętności technicznych potrzebne do zrealizowania planów /jak, czym/.

Formy i metody pracy:

Podstawowe formą pracy to: spotkanie /2xw m-cu, razem:30/, z których połowa będzie miała charakter przygotowawczo-obsługowy /planowanie, podejmowanie decyzji, zbieranie materiałów, monitoring/, a pozostałe realizacyjny /wyjazdy edukacyjne, treningi, akcje, prezentacje/. Zostały one przyporządkowane do 15 działań głównych, które prowadzą do celu projektu, a jednocześnie umożliwiają osiągniecie głównego produktu /tematyczny wortal/ Wszystkie formy pracy opierać się będą na metodach interaktywnych: udział w zdobywaniu umiejętności i rozwijaniu predyspozycji psychospołecznych poprzez bezpośrednie zaangażowanie /planowanie, treningi, praca w podzespołach zadaniowych, wzajemne uczenie się-nauczanie, e-learning, samokontrola, współdecydowanie/

KONTAKT

 

Wojciech Heliński - prezes

 tel. +48 536 185 088

e-mail: fundusglacensis@gmail.com

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Obserwuj nas na Facebook