Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Stowarzyszenie Fundus Glacensis

Archiwum

Utworzono dnia 03.02.2019

Archiwum


Szczegółowy program


baner_civis

Festiwal Aktywności mieszkańców Ziemi Kłodzkiej

Ziemia Kłodzka jest bogata nie tylko w atrakcje turystyczne i wody mineralne. Jej wielkim dobrem naturalnym są też mieszkańcy aktywnie działający na rzecz lokalnych społeczności.

Pasjonaci , którzy działają się na różnych płaszczyznach życia społeczno- kulturalnego regionu zaprezentują się podczas Festiwalu Aktywności, który odbędzie się w niedzielę 17 maja w Kłodzku na Skwerze Kultury (pod mostem Św. Jana). To już kolejna tego typu impreza pokazująca tym razem dorobek grup i organizacji pozarządowych działających w szczególności na polu artystycznym i kulturalnym. "Niezależnie czy swoje pasje łączą z pracą czy działają amatorsko - dla nas wszyscy ci wspaniali ludzie są Gwiazdami, zapraszającymi na spotkanie ze swoją twórczością i zapałem do działania!" – mówią główni organizatorzy: Wojciech Heliński i Mark Mazurkiewicz z kudowskie Stowarzyszenia Fundus Glacensis. Będą prezentacje, konkursy, animacje dla dzieci i degustacje kulinarne okraszone bogatym programem artystycznym tak różnorodnym jak różne są pasje ludzi zamieszkujących powiat kłodzki: tańce, pokazy rycerskie, muzyka rozrywkowa, piosenka ludowa i autorska. Nie zabraknie dobrego jadła i napitku w tym największej polskiej patelni plenerowej, a na niej … (na razie nie zdradzamy).

Impreza rozpocznie się o godz. 13.00 recitalem utworów z repertuaru Violetty Villas w wykonaniu Anny Żebrowskiej i Macieja Kieresa (ostatniego akompaniatora wybitnej artystki związanej z Ziemią Kłodzką), a zakończy ok. godz. 19.30 koncert zespołu Czarna Syrena. Wydarzenie pomyślano jako formę promocji aktywności i zachętę nie tylko do udziału w inicjatywach lokalnych ale także do ich współtworzenia i samodzielnego realizowania własnych pomysłów w oparciu o potencjał społeczny. Stąd też podtytuł imprezy – "Aktywny Obywatel". Samoorganizowanie się obywateli oraz aktywny udział w życiu społeczności lokalnych to zjawiska przekładające się na rozwój ekonomii społecznej, budowanie własnej tożsamości i podnoszenie atrakcyjności naszego regionu. A zatem będzie można między innymi umówić się na konsultacje z zakresu działania w sferze pozarządowej lub w kwestii uzyskania bezpłatnej pomocy prawnej świadczonych na co dzień przez Biuro Konsultacji Obywatelskich w Kudowie (informacje: www.fundusglacensis.pl).

Tekst: JW.

plakat

program godzinowy

program techniczny 


Spotkanie z mieszkańcami Lądka Zdroju "Oni byli tu pierwsi" 26.06.2014 (czwartek) - 17.30. Działka rekreacyjna P.Z.E.R. i I. ul. Fabryczna , Lądek Zdrój. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!!!


Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Pubu "Cafe Pod Palmami" w kudowskim Parku Zdrojowym w piątek 21.06.2014 o godz. 10.00, gdzie ciekawi ludzie staną się książkami i opowiedzą swoje historie... Szczegóły na plakacie

A gdyby zamiast książki wypożyczyć człowieka? Posłuchać jego historii, dopytać o szczegóły które najbardziej Cię zainteresują. Takie spotkanie może stać się prawdziwym bestsellerem!...
Stowarzyszenie Fundus Glacensis we współpracy z Domem Dzieci i Młodzieży DECKO Nachod zaprasza wszystkich zainteresowanych do Pubu "Cafe Pod Palmami" w kudowskim Parku Zdrojowym w piątek 21.06.2014 o godz. 10.00, gdzie ciekawi ludzie staną się książkami i opowiedzą swoje historie... Szczegóły na plakacie


W związku z aplikowanie o środki finansowe do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-13 za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Kłodzka Wstęga Studentów" na zadanie: Festiwal Pstrąga w Hrabstwie Kłodzkim, Stowarzyszenie Fundus Glacensis zaprasza do składania ofert na wykonanie działań zleconych.

  • Realizacja wydarzenia kulturalno-promocyjno–edukacyjnego pn. "Festiwal Pstrąga w Hrabstwie Kłodzkim" -planowany termin sierpień 2014 oraz "Pstrąg kłodzki na naszym stole" – planowany termin grudzień 2014. Poprzez realizację wydarzenia rozumie się zapewnienie warunków technicznych, zabezpieczenia, zrealizowanie programu kulinarnego i programu artystycznego w oparciu o założenia, regulaminy i opracowania merytoryczne Zlecającego.
  • Wykonanie opracowań merytoryczny dotyczących realizacji 2 wydarzeń kulturalno-promocyjno–edukacyjnego pn. "Festiwal Pstrąga w Hrabstwie Kłodzkim" -planowany termin sierpień 2014 oraz "Pstrąg kłodzki na naszym stole" – planowany termin grudzień 2014.
  • Realizacja działań promocyjno-reklamowych w ramach projektu pn. "Festiwal Pstrąga w Hrabstwie Kłodzkim" -planowany realizacji termin sierpień – grudzień 2014 (druki i promocja medialna).
  • Wykonanie 4 sesji warsztatów kulinarnych "Tradycja i nowoczesność w kuchni regionalnej" w ramach projektu pn. "Festiwal Pstrąga w Hrabstwie Kłodzkim" -planowany termin październik – grudzień 2014.

Podmioty zainteresowane złożeniem oferty zapraszamy do siedziby stowarzyszenia (ul. Kombatantów 4, 57-350 Kudowa-Zdrój) w celu uzyskania informacji szczegółowych. Można kontaktować się również telefonicznie +48 601 701 355 lub mailowofundusglacensis@gmail.com

Termin i forma składania ofert: do 16.06.2014, pocztą elektroniczną lub tradycyjną (data stempla)


6 czerwca 2014 r. na Szlaku Ginacych Zawodów odbyło się spotkanie "Solidarni na Ziemi Kłodzkiej". Zobacz plakat wydarzenia


25 kwietnia 2014 r. w kłodzkim klubie "Nota bene cafe club" odbyła się gala konkursu Civis Activus -Aktywny Obywatel. Kapituła konkursu wybrała aktywnych obywateli Ziemi Kłodzkiej. Zobacz galerię wydarzenia oraz Przeczytaj relację na portalu doba.pl


Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z "Żywymi Książkami"! 29.01.2014 (środa) w godzinach od 15.00 do 18.00 w Pubie Szachownica (za Muszlą Koncertową w kudowskim Parku Zdrojowym)Szczegółowy program na plakacie.


Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z "Żywymi Książkami"! 29.01.2014 (środa) w godzinach od 15.00 do 18.00 w Pubie Szachownica (za Muszlą Koncertową w kudowskim Parku Zdrojowym). Szczegółowy program na plakacie


Zapraszamy do udziału w konkursie Civis Activus - Aktywny Obywatel

Stowarzyszenie Fundus Glacensis, serdecznie zaprasza do udziału w Konkursie Civis Activus -Aktywny Obywatel, skierowanym wyłącznie do organizacji pozarządowych i osób aktywnie działających na terenie Ziemi Kłodzkiej. Będziemy bardzo wdzięczni za wypełnienie ankiety "IMPULS"oraz dokonanie zgłoszenia Państwa kandydatów do konkursu, do dnia 15.11.2013 (pocztą tradycyjną lub elektronicznie). Zapraszamy także do naszego punktu konsultacyjnego w Kudowie Zdroju przy ul. Kombatantów 4a (od wtorku do czwartku w godz. 12.00-18.00), gdzie służymy pomocą dla inicjatyw i organizacji pozarządowych. Nasi konsultanci mogą także przybyć do Państwa po uprzednim kontakcie (tel. 601701355, 53618508). Jednocześnie informujemy, że w połowie grudnia planujemy w Kudowie Zdroju realizację Festiwalu Aktywności IMPULS oraz spotkania dla liderów lokalnych i przedstawicieli organizacji pozarządowych. W załączeniu ankieta i zgłoszenie do konkursu Civis Activus – Aktywny Obywatel.

regulamin i zgłoszenie

ankieta


28.09.2013 r - Kudowska Scena Młodziezowa - prezentacje powarsztatowe.

Odbyły się powarsztatowe prezentacje muzyczne realziowane w ramach projektu współfinansowanego ze środków Urzędu Miasta w Kudowie Zdroju. Szczegóły na plakacie.


Zapraszamy do punktu konsultacyjnego IMPULS

Działasz lub chcesz:  -  działać na rzecz społeczności lokalnej; - stworzyć i rozwijać organizację pozarządową, - znaleźć środki na realizację  własnych projektów?
Potrzebujesz: - informacji na temat aktywności  i praw obywatelskich, - impulsu do działania,  - partnerów do współpracy, - wsparcia.

Skontaktuj się z nami:  Punkt konsult. „Impuls”
ul. Kombatantów 4, 57-350 Kudowa Zdrój
wt., śr., czw., 12.00 – 18.00
Tel. 536185088, 601701355, 
fundusglacensis@gmail.com, www.fundusglacensis.pl. Szczególy na plakacie.


Kudowska Scena Młodzieżowa - prezentacje powarsztatowe - 28.9.2013 w ramach Kudowskiego Biegu SponsorowanegoCzytaj więcej


Już po raz drugi w tym roku impreza z kłodzkim pstrągiem w roli głównej zagości w Szczytnej przy Deptaku Miejskim. Festiwal pod nazwą "Kłodzki pstrąg na naszym stole" odbędzie się w niedzielę 14 grudnia, w dzień po szczytnieńskich Adwentaliach.

Szczegóły na plakacie
Ruszył nasz kolejny projekt: "Civis Activus - Aktywny Obywatel. Kompleksowy program zwiększania zaangażowania obywateli i organizacji w życie publiczne na Ziemi Kłodzkiej". Szczegóły w zakładce "Nasze projekty - Civis Activus. Obywatele"

KONTAKT

 

Wojciech Heliński - prezes

 tel. +48 536 185 088

e-mail: fundusglacensis@gmail.com

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Obserwuj nas na Facebook

 

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 2

W poprzednim tygodniu: 19

W tym miesiącu: 50

W poprzednim miesiącu: 95

Wszystkich: 4719