logo

 

 

Stowarzyszenie Fundus Glacensis

ul.Kombatantów1/9

57-350 Kudowa Zdroj

NIP:8831794917

Regon: 020575848

KRS: 0000276682

Solidarni na Ziemi Kłodzkiej

W ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Fundus Glacensis projektu "Solidarni na Ziemi Kłodzkiej", 6 czerwca 2014 r. na "Szlaku Ginących Zawodów" w Kudowie Zdroju odbyła się impreza przypominająca przełomowy dla naszego kraju rok 1989. Bohaterowie wydarzeń tamtych dni, członkowie Solidarności i dziłacze opozycji Jan Karandziej i Mirosław Awiżeń opowiadali i wspominali swój udział w wydarzeniach, które przyniosły niepodległość naszemu krajowi i doprowadziły do upadku komunizmu.

Uczestnicy projektu oraz mieszkańcy Kudowy i Ziemi Kłodzkiej, którzy wzięłi udział w wydarzeniu mięłi okazję podziwiać wystawę pamiątek sierpnia 89, przygotowaną przez organizatorów.

Spotkanie miało również charakter ogniskowy, śpiewano wspólnie kultowe piosenki opozycyjne, w repertuarze koncertowym pojawiły się utwory Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego, Jacka Wójcickiego oraz polskie utwory patriotyczne. Wieczór zakończyła dyskusja dotycząca wydarzeń sierpnia 89 oraz wpływu tych wydarzeń na okres nam współczesny.

Plakat wydarzenia

Galeria

Newsy

W 2015 r. kontynuujemy projekt "Civis Actiwus". Zapraszamy do kontaktu z Biurem Konsultacji Obywatelskich i przypominamy o możliwości korzystania z darmowych porad prawnych.


DLA KAŻDEGO COŚ SMACZNEGO 17 maja (niedziela ) na placu pod mostem Św. Jana w Kłodzku, będzie między innymi "Patelnia plenerowa". Odsmaży sporą ilość pierogów, a ile, to zobaczycie na miejscu. Zapraszamy wszystkich chętnych, bo kto takich nie lubi